[Inne] Oświetlenie deski i przycisków - problem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts
  • Remek Szczecin
    Drive
    • 2008
    • 54

    [Inne] Oświetlenie deski i przycisków - problem

    sprawdziłem, że na 120 dzisiaj rano się zaczęło. Skończy się pewnie na 125 albo lepiej. W takim tempie.... nowa klawiatura pod choinkę :szeroki_usmiech

    [ Dodano: Sro 04 Gru, 13 23:18 ]
    rafiki, bo jak się nie ma kontrargumentu to zawsze można nazwać "kłamca". A administracja Allegro nie sprawdza tych negatywnych?
    Remek ze Szczecina
  • Tabel
    Rider
    • 2007
    • 312
    • Octavia II (1Z3)
    • BSE 1.6 MPI 102 KM

    #2
    [Inne] Oświetlenie deski i przycisków - problem

    Problem dotyczy Hondy Civic VII gen z 2003 roku, 1,4 benzyna, wersja 3d.
    Na forum Hondy rozkładają ręce, byłem u mechanika i też nic nie poradził. Może na tym forum podsunie jakiś trop.
    Nie świeci mi podświetlenie deski rozdzielczej, niektóre kontrolki oraz podświetlenie pokręteł od nawiewów, wentylatora itp. Również nie działa gniazdo zapalniczki. Wyjąłem zestaw zegarów. Sprawdziłem wyrywkowo którąś żarówkę i okazało się, ze jednak świeci jak ją sprawdziłem. Uznałem, że to jakiś większy problem i złożyłem wskaźniki. Sprawdziłem bezpieczniki, kilka było spalonych - wymieniłem. Po tych zabiegach stwierdziłem, że świeci się podświetlenie wskaźnika temperatury i paliwa. Reszta jednak bez zmian. Sprawdzałem bezpieczniki w skrzynce wewnątrz auta jak również w tej skrzynce w komorze silnika. Wszystko co przepalone zostało wymienione.
    ŚKODA 120 L z 1977 roku.
    ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

    Komentarz

    • robreg
      L&K
      • 2010
      • 1195
      • Octavia I (1U2)
      • AXP 1.4 MPI 75 KM

      #3
      a czy kolega sprawdził, co powodowało to, że bezpieczniki się przepalały? bez usunięcia przyczyny przeciążenia obwodów, możesz ich wymienić całe wory i to za bardzo nie pomoże.

      Poza tym co można poradzić - woltomierz oraz probówka 12V (żarówka 12V 5W z dwoma odcinkami przewodów) w dłoń, do tego schemat i pojechał sprawdzać instalację samochodu. Więcej na klawiaturze, przy tak dużym spektrum losowych uszkodzeń samochodu wymyśleć się nie da.
      Pozdrawiam, Robreg.
      ----
      furmanka.blogspot.com fan ;-)

      Komentarz

      • Tabel
        Rider
        • 2007
        • 312
        • Octavia II (1Z3)
        • BSE 1.6 MPI 102 KM

        #4
        robreg samochód nie jest mój, tylko pewnej Pani, która niekoniecznie jest zorientowana - ona nim po prostu jeździ Z tego co od niej wydobyłem to kiedyś najprawdopodobniej ktoś odwrotnie założył akumulator bądź zwarł kable rozruchowe ze sobą, gdy te były podpięte do auta. Więc to by tłumaczyło przepalone bezpieczniki. W tym tygodniu będę robił przy samochodzie inne rzeczy, więc sprawdzę na wszelki wypadek czy bezpieczniki nie spaliły się znowu. Muszę też wymienić kabel masy - przegnił i rozpada się w rękach - zostały tylko strzępki na których się trzyma.
        ŚKODA 120 L z 1977 roku.
        ŚKODA OCTAVIA II z 2007 roku.

        Komentarz

        • Angel
          Rider
          • 2008
          • 503
          • Octavia III combi (5E5)
          • CFHC 2.0 TDI CR 140 KM
          • CKFC 2.0 TDI CR 150 KM

          #5
          Tabel, Ja miałem podobną sytuację z VW polo. Okazało się że przy odpaleniu na kable założyli plus na minus. Upaliło przewody masowe w kilku miejscach.....
          Skoda Octavia Combi 2012 elegance 2.0 TDi 140 KM 320Nm

          Komentarz

          Pracuję...